Konwersja z ODT do Impress

Użytkowanie edytora prezentacji
Lempirx
Posty: 1
Rejestracja: czw maja 11, 2017 10:39 am

Konwersja z ODT do Impress

Post autor: Lempirx »

Witam!
Mój problem jest pewnie trywialny, ale mnie przerasta. Chodzi o to, że mam ponad 100 ponumerowanych zdań, z których chcę wykonać prezentację na zasadzie jedno zdanie jeden slajd. Ręczne kopiuj wklej to robota głupiego :ucrazy: , bo takich bloków (czyli zestawów po kilkadziesiąt zdań mam kilkanaście). Czy jest jakaś metoda hurtowego przerobienia tych zdań na prezentację. Z góry dzięki :D
Libre Office Wersja: 5.2.5.1 na Windows 10
Jan_J
Posty: 4558
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Konwersja z ODT do Impress

Post autor: Jan_J »

???
zawsze twierdziłem, że pomysł, by dokumenty papierowe robiło się jednym edytorem a dokumenty ekranowe innym, korzystając przy tym z różnych formatów zapisu, jest z gruntu ZŁY.
i czasem okazuje się, jak bardzo to przeszkadza.

że są tacy, którzy podzielają konstruktywnie to przekonanie, patrz np.
LaTeX + Beamer; dawniej LaTeX + SliTeX, LaTeX + Prosper;
HTML + W3C Slidy;
Narzędzia typu MindMapping na ekranie, jak KDissert/SemantiK, VYM, FreeMind.

żadne z nich nie ma nic wspólnego z LibreOffice, choć niektóre potrafią także generować slajdy w formacie ODP.

szybka kwerenda dot. konwersji tekst -> prezentacja w świecie pakietów biurowych nic nie dała. znalazłem tylko to: https://blog.thebehrens.net/2015/03/13/ ... converter/
wygląda na jednorazowy projekt, nierozwijany po opublikowaniu, ale jest przyjęty do repozytorium Pythona (https://pypi.python.org/pypi/odpdown/), więc jakąś tam recenzję musiał przejść.

formatem wejściowym nie jest odt, tylko markdown. Tym lepiej, w zasadzie jest to po prostu czysty tekst.

Życzę, by okazał się przydatny. W kwestiach technicznych, jak uruchomić funkcję z pakietu Pythona, mogę pomóc.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
Awatar użytkownika
Astur
Posty: 653
Rejestracja: wt lip 13, 2010 9:11 am

Re: Konwersja z ODT do Impress

Post autor: Astur »

Lempirx pisze:Czy jest jakaś metoda hurtowego przerobienia tych zdań na prezentację. Z góry dzięki :D
Najprościej zrobić tak:
  1. Zdania napisz jedno pod drugim w takiej kolejności, w jakiej chcesz je mieć w tych slajdach
  2. Zaznacz wszystkie i skopiuj do schowka
  3. Otwórz nowy dokument Impress
    Jeżeli chcesz, możesz sformatować widok podstawowy. Utworzone slajdy powielą ten widok
  4. Zmień widok na konspekt (Widok -> Konspekt)
  5. Wklej zawartość schowka
  6. Jeśli to konieczne, wprowadź poprawki
  7. ...i zapisz
Ubuntu 20.04 — OpenOffice 4.1.10
Zanim zastosujesz się do jakiejś rady, zrób kopię zapasową dokumentu, którego ona ma dotyczyć.
Wskazówka: w dokumentach używam czasem niestandardowych, bezpłatnych czcionek Gentium i Lato
ODPOWIEDZ