Nie mogę dodać dźwięku do prezentacji.

Użytkowanie edytora prezentacji
Emde
Posty: 1
Rejestracja: pn lut 08, 2010 10:48 pm

Nie mogę dodać dźwięku do prezentacji.

Post autor: Emde »

Cóż, jak w temacie. Najpierw próbowałem z plikiem mp3, jednak OOo przy próbie dodania oddawało błąd, że "Wybrany format pliku nie jest wspierany". W internecie znalazłem, że należy zainstalować plugin do Javy, aby mp3 działało. Zainstalowałem go, ale nie dało to żadnego efektu. Spróbowałem więc z wav, które powinno działać bezproblemowo. Ale dalej jest ten sam błąd! Google milczy na ten temat. Co mogę z tym zrobić?
Ostatnio zmieniony sob kwie 08, 2017 9:06 pm przez Jan_J, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunięty mylący piktogram postu
OpenOffice.ux.pl 3.1, Windows XP
Awatar użytkownika
Astur
Posty: 653
Rejestracja: wt lip 13, 2010 9:11 am

Re: Nie mogę dodać dźwięku do prezentacji.

Post autor: Astur »

Podkład muzyczny w OpenOffice Impress wstawia się nieco inaczej

Zmiana slajdu
  1. Otwórz prezentację
  2. Z menu po prawej stronie wybierz Przejście slajdu
  3. Następnie wybierz Modyfikuj przejście -> Dźwięk
  4. Wybierz "Inny dźwięk", odnajdź go na dysku i wstaw.
Podkład muzyczny do konkretnego slajdu
  1. Otwórz prezentację
  2. Z menu po prawej stronie wybierz Przejście slajdu
  3. Następnie wybierz Modyfikuj przejście -> Dźwięk
  4. Wybierz Inny dźwięk, odnajdź go na dysku i wstaw.
  5. Zaznacz opcję Powtarzaj do następnego dźwięku. Przy następnym przejściu skonfiguruj tak samo, wstawiając inny dźwięk

Podkład muzyczny podczas całej prezentacji
  1. Otwórz prezentację
  2. Wskaż pierwszy slajd na podglądzie (z lewej strony) i naciśnij [Ctrl]+[A], aby zaznaczyć wszystkie slajdy
  3. Z menu po prawej stronie (pracując przez cały czas na pierwszym slajdzie i przy zaznaczonych wszystkich) wybierz Przejście slajdu
  4. Następnie wybierz Modyfikuj przejście -> Dźwięk
  5. Wybierz Inny dźwięk, odnajdź go na dysku i wstaw
  6. Zaznacz opcję Powtarzaj do następnego dźwięku. Następnego nie ma, więc muzyka będzie trwała do końca prezentacji... Należy pamiętać, aby w następnych slajdach nie wstawiać tej muzyki ponownie, bo będzie się zaczynać wciąż od początku.
Uwagi dodatkowe
Pliki dźwiękowe mogą być dowolne (wav, mp3, ogg), trzeba jednak pamiętać, że są odtwarzane przez system, więc muszą być w nim obecne odpowiednie kodeki, bez tego nic.

Na podstawie blogu:
OpenOffice.org w praktyce + komentarze
Ubuntu 20.04 — OpenOffice 4.1.10
Zanim zastosujesz się do jakiejś rady, zrób kopię zapasową dokumentu, którego ona ma dotyczyć.
Wskazówka: w dokumentach używam czasem niestandardowych, bezpłatnych czcionek Gentium i Lato
Piot
Posty: 3
Rejestracja: czw mar 30, 2017 6:23 pm

Re: Nie mogę dodać dźwięku do prezentacji.

Post autor: Piot »

Chciałbym uaktualnić poradę, bo w powyższej podane jest, że żeby dodać muzykę w tle całej prezentacji, należy zaznaczyć wszystkie slajdy. TO NIE PRAWDA. Jak się to zrobi, to przy każdej zmianie slajdu muzyka zacznie grać od początku. Zaznaczamy tylko pierwszy slajd. Tutaj jest to dobrze opisane: http://www.front-music.pl/info/dodawani ... penoffice/ Ta metoda sprawdzona jest na aktualnie najnowszej wersji OpenOffice 4.1.3
Ostatnio zmieniony sob kwie 08, 2017 9:17 pm przez Jan_J, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: proszę o usunięcie linku do komercyjego serwisu
OpenOffice 4.1.3, Windows 7
ODPOWIEDZ