Piaskownica z łopatkami (było: Wyszukiwanie tekstu w komórkach)

Ogólne pogawędki i dywagacje
A_P
Posty: 38
Rejestracja: pt lis 18, 2016 3:49 pm

Piaskownica z łopatkami (było: Wyszukiwanie tekstu w komórkach)

Post autor: A_P »

Minione Święta skłoniły mnie do refleksji oraz do przyznania się do dwóch błędów:
1. Nie wiem dlaczego uparcie adresowałem w formule znajdź odwołanie do komórki A1 skoro
powinno być do A2.
2. Popełniłem błąd podczas wpisywania z klawiatury formułę licz.jeżeli zamiast pierwszą kropkę
wstawić przed gwiazdką to wpisałem po gwiazdce i dlatego formuła mi nie zadziałała.
I się zaczęło...

A oto refleksja:
Wskoczyłem do tej „piaskownicy” (forum) z zamiarem dobrej zabawy i przy okazji czerpania przyjemności, gdy może się komuś pomoże. Jednak szybko się zorientowałem, że w tej piaskownicy siedzi „gromadka” i miast się dobrze bawić, to się licytują, który mądrzejszy przy okazji okładając się „łopatkami”. Co gorsza sam zacząłem się tak zachowywać.
Bez urazy Panowie, bawcie się grzecznie uważając na „łopatki”, ja stąd znikam.
LinuxMint 18, Windows 7, LibreOffice (6.0.7)-64bit
Jan_J
Posty: 4558
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Piaskownica z łopatkami

Post autor: Jan_J »

Pozwoliłem sobie wydobyć opinię z merytorycznego wątku.
Jest krytyczna wobec stylu, w jakim się porozumiewamy, nie wiem czy słusznie, i nie mnie to oceniać. Ale właśnie dlatego powinna zostać wyeksponowana.
W każdym razie, dla dobra naszych dyskusji i dla ich przydatności na przyszłość, warto zwrócić uwagę, czy nie przeginamy z nadmiarem perfekcjonizmu i eksperckości. Nie piszę "przeciw" nikomu, po prostu żal mi chłopaka, którego zraził styl. Sam staram się zachować zdrowy rozsądek zabierając głos, choć belferska rutyna może sprawiać, że odbiera się go inaczej.

Pozdrawiam poświąteczno-przednoworocznie.

P.S. Tytuł nowego wątku pochodzi ode mnie, tak by oddawał odczucia autora wypowiedzi.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
ODPOWIEDZ