Korespondencja seryjna email - program zawiesza się

Użytkowanie edytora dokumentów
Viryu
Posty: 3
Rejestracja: pt lis 18, 2016 1:09 pm

Korespondencja seryjna email - program zawiesza się

Post autor: Viryu »

Za każdym razem gdy próbuję wysłać korespondencję seryjną na email, już po podaniu danych email (na wirtualnej poczcie), program zawiesza się przy sprawdzaniu emaila lub wysyłaniu. Dane email i serwera wyglądają na poprawne, tak samo wpisywałem je w innych programach.
OpenOffice 4.1 na Windows vista
Awatar użytkownika
quest-88
Posty: 1105
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 8:12 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Korespondencja seryjna email - program zawiesza się

Post autor: quest-88 »

Wykonaj standardową diagnostykę [utworzenie nowego profilu]. Jeśli to nie pomoże, jest to prawdopodobnie błąd w wersji programu jakiej używasz. Powinieneś go wtedy zgłosić do bugzilli i możesz np. zacząć sprawdzać starsze/nowsze wydania.
Standardowa diagnostyka rozwiązuje 90% problemów typu "wcześniej działało, ale już nie działa".
Przepis na LibreOffice
Uzyskałeś pomoc? Poinformuj innych o sprawdzonym rozwiązaniu i podziękuj. Dodaj [SOLVED] w tytule.
Viryu
Posty: 3
Rejestracja: pt lis 18, 2016 1:09 pm

Re: Korespondencja seryjna email - program zawiesza się

Post autor: Viryu »

Próbowałem z OpenOffice 4.1.3, 3.4.1, a nawet z Libre Office 5. W każdym przypadku program zawiesza się przy próbie uwierzytelnienia maila lub próbie wysyłki.

Jak wykonać tą diagnostykę? Nie mogę znaleźć opcji utworzenia nowego profilu.
OpenOffice 4.1 na Windows vista
Awatar użytkownika
quest-88
Posty: 1105
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 8:12 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Korespondencja seryjna email - program zawiesza się

Post autor: quest-88 »

Viryu pisze:Jak wykonać tą diagnostykę? Nie mogę znaleźć opcji utworzenia nowego profilu.
Taka opcja jest dostępna dopiero w LibreOffice 5.3. W starszych wersjach musisz robić to według instrukcji:
https://forum.openoffice.org/pl/forum/v ... p?f=4&t=84
Standardowa diagnostyka rozwiązuje 90% problemów typu "wcześniej działało, ale już nie działa".
Przepis na LibreOffice
Uzyskałeś pomoc? Poinformuj innych o sprawdzonym rozwiązaniu i podziękuj. Dodaj [SOLVED] w tytule.
Viryu
Posty: 3
Rejestracja: pt lis 18, 2016 1:09 pm

Re: Korespondencja seryjna email - program zawiesza się

Post autor: Viryu »

Też nic, program nadal zawiesza się podczas sprawdzania ustawień konta lub wysyłki.
OpenOffice 4.1 na Windows vista
Awatar użytkownika
quest-88
Posty: 1105
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 8:12 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Korespondencja seryjna email - program zawiesza się

Post autor: quest-88 »

Ok, znalazłeś błąd. Zgłoś go i czekaj na reakcję deweloperów.

Tutaj znajdziesz instrukcje jak się zachować.
https://wiki.documentfoundation.org/QA/BugReport
Standardowa diagnostyka rozwiązuje 90% problemów typu "wcześniej działało, ale już nie działa".
Przepis na LibreOffice
Uzyskałeś pomoc? Poinformuj innych o sprawdzonym rozwiązaniu i podziękuj. Dodaj [SOLVED] w tytule.
ODPOWIEDZ