Sugestia: Stare roczniki Visual C++ Redistributable do kosza

Problemy związane z instalacją, uruchamianiem i podstawową konfiguracją w specyficznych środowiskach
Wojaszek
Posty: 1
Rejestracja: sob paź 15, 2016 11:12 am

Sugestia: Stare roczniki Visual C++ Redistributable do kosza

Post autor: Wojaszek »

Chciałem podzielić się niedawnym doświadczeniem, jakie odkryłem przypadkowo. Nie wiem jak w najnowszej wersji OpenOffice 4.1.3 ale w poprzedniej wersji 4.1.2 zauważyłem że w edytorze tekstu Writerze(nie wiem jak w innych programach z pakietu) zniknęły zacinki po odinstalowaniu w dodaj/usuń programy tej pozycji: Microsoft Visual C++ 2008 Redistributable, która zresztą instaluje się wraz z instalacją OpenOffica.
Domyślam się że jest to jakieś środowisko programistyczne na jakim został OpenOffice napisany. Nie znam szczegółów, bo nie jestem programistą, dziele się tylko takim doświadczeniem, którego jestem pewien. Od kiedy korzystam z tego darmowego pakietu(będzie już ze 3 lata czyli problem istniał w poprzednich wersjach) zawsze irytowały mnie zacinki(mimo że mam dysk ssd) kiedy to przesuwałem zawartość w dość sporym dokumencie Writera (taki na 70 stron z wstawionymi zdjęciami, kolumnami, różnymi rodzajami i kolorami czcionek) i pasek przesuwania się nagle zawieszał(taki chwilowy freeze). I to działo się już po wczytaniu całej zawartości.
Teraz mając już tylko dwa najnowsze Visual C++... z rocznika 2013 i 2015 w obu wersjach 32 i 64 (bo mam Windowsa 64bitowego) - wszystko chodzi mi płynnie i bez zacinek.
Nie wiem czy ten starszy rocznik Visual C++ jest jeszcze potrzebny do poprawnego działania niektórych elementów z pakietu? - to pytanie kieruje do administracji. Ze wszystkich możliwości Writera na pewno nie korzystałem i nie testowałem, ale puki co wszystko działa mi bez zacinek.
OpenOffice 4.1.2, Win 7(64bit) Service Pack 1
ODPOWIEDZ