VBA marko łączące dane

Makropolecenia i funkcje w języku Basic
magda987
Posty: 1
Rejestracja: pn wrz 19, 2016 5:27 am

VBA marko łączące dane

Post autor: magda987 »

Witam,

Dla większości z Was moje pytanie wyda się pewnie głupie, ale dopiero zaczynam swoją przygodę z VBA. Chciałabym utworzyć makro ktore będzie łączyo dane z 3 arkuszy znajdujących się w jednym skoroszycie, identyczny układ (zakres to kolumny A5:K5 z tym, że zmienna ilość wieszy). problem polega na tym ze po skopiowaniu z arkusza pierwszego ma znalezc pierwszy wolny wiersz i tam kopiowac dane, nie wiem dlaczego za kazdym razem wyrzuca mi błąd... proszę o pomoc! z gory dzieki :)
office2013
Jan_J
Posty: 4557
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: VBA marko łączące dane

Post autor: Jan_J »

Trafiłaś na forum użytkowników OpenOffice i LibreOffice. Są to podobne do siebie aplikacje biurowe, wydawane jako otwarte i darmowe oprogramowanie.
Posiadają one komponent arkusza kalkulacyjnego, da się w nim używać makropoleceń. Ale...
VBA jest językiem i biblioteką Basica przeznaczoną do wykorzystania z arkuszem Microsoft Excel. W OpenOffice da się używać makr napisanych w podobnym języku (Basic), ale biblioteka (UNO API) jest zupełnie inna. Z podpisu (office2013) wnioskuję, że jesteś raczej użytkowniczką Excela niż OpenOffice'a.
Wsparcia dla Excela nie prowadzimy. Ale jeśli myślisz o (Open|Libre)Office Calc i
nie wiem dlaczego za kazdym razem wyrzuca mi błąd
to załącz kod makra i zobaczymy.
JJ
LO (7.6) ∙ AOO (4.1) ∙ Python (3.11|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
ODPOWIEDZ