Błąd: "osl::Thread:create failed"

Użytkowanie pakietu jako całości
SF01
Posty: 7
Rejestracja: pn gru 07, 2015 8:50 pm

Błąd: "osl::Thread:create failed"

Post autor: SF01 »

Dzień dobry.
Podczas pracy z programem Libre Office wyskakuje mi taki błąd:
Obrazek

Tak jest od zawsze, odkąd zainstalowałem ten program.
Dzisiaj, od godziny 11:30, błąd wyskoczył 10 razy, za każdym razem wyłącza się program office, a także WSZYSTKIE funkcje systemu Windows, także jedynym rozwiązaniem jest ręczny restart.

Że nie wspomnę, że po wznowieniu pracy pojawia się monit o odzyskanie dokumentu, potem błąd, że ścieżka pliku nie istnieje i dopiero włącza się plik, który otwieram ze stanem zapisu, kiedy ostatni raz nacisnąłem {ctrl+s}.
LibreOffice, Wersja: 4.4.2.2, Widows XP / Ubuntu 12.04
Awatar użytkownika
Astur
Posty: 653
Rejestracja: wt lip 13, 2010 9:11 am

Re: Błąd: "osl::Thread:create failed"

Post autor: Astur »

Błąd został zgłoszony dwa lata temu:
http://lists.freedesktop.org/archives/l ... 67093.html
Proszę zapoznać się z jego opisem.

Sugeruję zainstalowanie wersji fresh:
http://www.libreoffice.org/download/libreoffice-fresh/
Ubuntu 20.04 — OpenOffice 4.1.10
Zanim zastosujesz się do jakiejś rady, zrób kopię zapasową dokumentu, którego ona ma dotyczyć.
Wskazówka: w dokumentach używam czasem niestandardowych, bezpłatnych czcionek Gentium i Lato
SF01
Posty: 7
Rejestracja: pn gru 07, 2015 8:50 pm

Re: Błąd: "osl::Thread:create failed"

Post autor: SF01 »

Szukałem tutaj na forum, czy nie czegoś nie było.

Spróbuję odinstalować i zainstalować wersję Fresh.

Rada na zybko, jak pozbyć się czcionek Liberation i ustawić domyślnie TNR do wszystkiego? W ogóle domyślne ustawienia są straszliwie irytujące, jak je zmienić?
LibreOffice, Wersja: 4.4.2.2, Widows XP / Ubuntu 12.04
Jan_J
Posty: 4558
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Błąd: "osl::Thread:create failed"

Post autor: Jan_J »

SF01 pisze:Rada na zybko, jak pozbyć się czcionek Liberation i ustawić domyślnie TNR do wszystkiego? W ogóle domyślne ustawienia są straszliwie irytujące, jak je zmienić?
... Liberation ...
Narzędzia -> Opcje -> Writer -> Fonty podstawowe (?) -> [...]

... irytujące ...
Tak. Ale każdego coś innego irytuje. Narzędzia -> Opcje daje ci wiele możliwości korygowania ustawień domyślnych. Jeszcze więcej masz ich w Narzędzia -> Opcje -> LibreOffice -> Zaawansowane -> [Konfiguracja eksperta] (Apache Open* nie ma takiej możliwości), choć tam da się nie tylko poprawić, ale i popsuć co nieco. Na szczęście tylko we własnym profilu, nie w systemie.

//
Ja zazwyczaj spędzam kilka godzin nad konfiguracją nowego konta systemowego, czy to w Linuksach, czy w Windows, zanim stanie się używalne do poważnej, wygodnej pracy. Trochę szybciej mi idzie z Firefoksem, jeszcze szybciej z LibreOffice -- kiedy już wiadomo co wyłączyć albo przełączyć. Ale zawsze jest to pewien wysiłek, by zniweczyć zapędy producentów w kierunku uprzyjemniania życia.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
SF01
Posty: 7
Rejestracja: pn gru 07, 2015 8:50 pm

Re: Błąd: "osl::Thread:create failed"

Post autor: SF01 »

Jak to mówią, jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził.

Dziękuję za pomoc, jak coś się zepsuje, to będę informował na bieżąco.
LibreOffice, Wersja: 4.4.2.2, Widows XP / Ubuntu 12.04
ODPOWIEDZ