Wyszarzony Pobierz i zanstaluj

Użytkowanie pakietu jako całości
loofice
Posty: 6
Rejestracja: pn lut 10, 2014 12:41 am

Wyszarzony Pobierz i zanstaluj

Post autor: loofice »

Jak wyżej mam problem ponieważ obojętne na jakim OS (Win, Linux) mam brak możliwości autoinstalacji aktualizacji - przycisk jest nieaktywny i już.
Z czystej ciekawości pobrałem sobie źródła LibreOffice, aby zobaczyć czy ta opcja czasami nie jest 'zaślepką' tylko..... nie jest. No i bardzo fajnie.
Nawet myślałem że coś w rejestrze - też nie.

Ktoś ma jakieś pomysły jak uaktywnić ten przycisk?
OpenOffice 2.4 pod Ubuntu 9.04
Awatar użytkownika
Astur
Posty: 653
Rejestracja: wt lip 13, 2010 9:11 am

Re: Wyszarzony Pobierz i zanstaluj

Post autor: Astur »

Po pierwsze, jeżeli zainstalowałeś pakiet z repozytoriów, to aktualizacja odbywa się podczas procesu update-manager, uruchamianego zazwyczaj raz dziennie.
Po drugie, jeżeli zainstalowałeś pakiet z witryny http://www.openoffice.org/download/index.html to do jego aktualizacji musisz mieć uprawnienia administratora. Czyli musisz w "Terminalu użytkownika root" wydać polecenie openoffice.
Po trzecie więcej informacji znajdziesz po naciśnięciu klawisza [F1]. W zakładce "Indeks" wpisz wyrażenie "aktualizacja" i zapoznaj się z wyświetlonym tekstem.
Ubuntu 20.04 — OpenOffice 4.1.10
Zanim zastosujesz się do jakiejś rady, zrób kopię zapasową dokumentu, którego ona ma dotyczyć.
Wskazówka: w dokumentach używam czasem niestandardowych, bezpłatnych czcionek Gentium i Lato
ODPOWIEDZ