Problem ze skalowaniem widoku [solved]

Problemy związane z instalacją, uruchamianiem i podstawową konfiguracją w specyficznych środowiskach
Radosław
Posty: 8
Rejestracja: pn paź 19, 2015 2:04 am

Problem ze skalowaniem widoku [solved]

Post autor: Radosław »

|Dzień dobry. Jestem początkującym użytkownikiem pakietu. Przez pomyłkę (wyjątkowo głupi błąd) nadmiernie powiększyłem skalę widoku w ścieżce programu - narzędzia - opcje - widok. Teraz nie mogę zmniejszyć skali widoku. Elementy na siebie nachodzą, rozszerzanie okien nic nie daje, podobnie jak odinstalowywanie i instalowanie programu. Nie mogę też zmniejszyć rozdzielczości ekranu. Proszę o pomoc.
Ostatnio zmieniony sob gru 05, 2015 3:46 pm przez Radosław, łącznie zmieniany 1 raz.
OpenOffice 5.02.2 na Windows 7
Jan_J
Posty: 4557
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problem ze skalowaniem widoku

Post autor: Jan_J »

Przeinstalowanie programu nic nie da, bo instalacja jest w porządku. Ustawienia użytkownika są przechowywane w katalogu osobistej konfiguracji. W typowo skonfigurowanym Windows 7/8/10 jest to c:/users/nazwa_użytkownika/AppData/Roaming/LibreOffice, w typowo skonfigurowanych uniksach /home/nazwa_użytkownika/.config/libreoffice.
Usunięcie zawartości tego katalogu spowoduje odtworzenie domyślnej konfiguracji użytkownika przy następnym uruchomieniu pakietu.
Uwaga: katalog AppData może mieć atrybut hidden, co oznacza jego niewidoczność w typowo skonfigurowanym managerze plików. Może też być widoczny (jako folder, nie katalog) pod inną nazwą, np. Dane Aplikacji.
JJ
LO (7.6) ∙ AOO (4.1) ∙ Python (3.11|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
Radosław
Posty: 8
Rejestracja: pn paź 19, 2015 2:04 am

Re: Problem ze skalowaniem widoku

Post autor: Radosław »

Bardzo dziękuję za informacje. Niestety, okazały się średnio przydatne, ponieważ w międzyczasie sam doszedłem do tego, że problem leży po stronie konfiguracji konta na moim komputerze. Problem rozwiązałem, jeśli można tak powiedzieć drogą okrężną, zakładając nowe konto administracyjne i usuwając stare. Na szczęście w "Windowsie" nie ma żadnych problemów, by wszystko szybko poprzenosić. Ot, robota na góra kwadrans. Dopiero po jakimś czasie zajrzałem na forum i przeczytałem Twoją radę. Ale gdy z czystej ciekawości próbowałem wyśledzić proponowaną przez Ciebie drogę prowadzącą do resetu ustawień, to nie znalazłem wskazywanego katalogu, choć uwzględniłem również pliki ukryte. Być może, jakbym dłużej przekopywał... Ale chyba byłoby prościej dla szarych użytkowników, gdyby w przyszłości program ostrzegał przed wprowadzeniem dysfunkcjonalnych ustawień. Wiem, że to jest projekt oparty o pracę wolontariacką. Moja znajomość informatyki nie stoi na wysokim poziomie, mogę pomóc co najwyżej jako tester i pomysłodawca rozwiązań (postulowałbym np. wprowadzenie prostego skrótu klawiszowego do zamieszczania przypisów dolnych, może się mylę, ale chyba go brakuje).
Pozdrawiam. R.
OpenOffice 5.02.2 na Windows 7
ODPOWIEDZ