Brakująca biblioteka mergedlo.dll po instalacji LibreOffice5

Instalacja, konfiguracja i uruchamianie w systemach Windows
tomangelo
Posty: 5
Rejestracja: pn wrz 28, 2015 4:11 pm

Brakująca biblioteka mergedlo.dll po instalacji LibreOffice5

Post autor: tomangelo »

Próbowałem zainstalować pakiet LibreOffice 5.0.3 na komputerze z zainstalowanym systemem Windows 7 x64. Przy pobieraniu sprawdziłem sumy kontrolne, wszystko się zgadzało. Instalacja przebiegła bez zakłóceń. Niestety po instalacji program nie chciał uruchomić się z powodu braku wyżej wymienionej biblioteki. Myślałem że to problem instalacji 64-bitowej, więc ponowiłem operację, tym razem z instalatorem 32-bitowym. Niestety, wciąż to samo. Jak to naprawić?
OpenOffice 3.1 na Windows Vista
Jan_J
Posty: 4557
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Brakująca biblioteka mergedlo.dll po instalacji LibreOff

Post autor: Jan_J »

5.0.3 nie jest jeszcze gotowy. Może mieć błędy. Sprawdź, jak to jest w przypadku oficjalnego wydania, np. 5.0.2.
JJ
LO (7.6) ∙ AOO (4.1) ∙ Python (3.11|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
tomangelo
Posty: 5
Rejestracja: pn wrz 28, 2015 4:11 pm

Re: Brakująca biblioteka mergedlo.dll po instalacji LibreOff

Post autor: tomangelo »

Głupia sprawa, mam właśnie wersję 5.0.2, źle spisałem numer wersji :oops:
Jan_J
Posty: 4557
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Brakująca biblioteka mergedlo.dll po instalacji LibreOff

Post autor: Jan_J »

Osobiście nie spotkałem się z tym problemem. Pracuję głównie na linuksach, moje systemy Windows są dość mocno spersonalizowane, a zresztą używam wtedy LO Portable. Ale coś o tym przypadku wiadomo:
https://ask.libreoffice.org/en/question ... ll-sal3dll
https://bugs.documentfoundation.org/sho ... i?id=93550
JJ
LO (7.6) ∙ AOO (4.1) ∙ Python (3.11|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
tomangelo
Posty: 5
Rejestracja: pn wrz 28, 2015 4:11 pm

Re: Brakująca biblioteka mergedlo.dll po instalacji LibreOff

Post autor: tomangelo »

Zainstalowałem jeszcze raz, tym razem działa. Fakt, że instalowałem przy użyciu domyślnej instalacji zamiast niestandardowej (instalowałem na innej partycji, bo tam mam więcej miejsca), nie wiem czy pomogło to, czy może ten program od Microsoftu. Tak czy inaczej program działa. Albo więc miałem problem w rejestrze, albo coś szwankuje ze ścieżkami przy instalacji niestandardowej.
OpenOffice 3.1 na Windows Vista
Pimar
Posty: 27
Rejestracja: wt mar 23, 2010 3:50 pm

Problem z plikiem mergedlo.dll

Post autor: Pimar »

Tomangelo, 27 września zainstalowałem LibreOffice 5.0.2.2 pod Windows 7 x64. Wybrałem niestandardową wersję instalacji, ale po przejrzeniu opcji, nie zmieniałem domyślnych ustawień. LibreOffice działa. Natomiast z plikiem mergedlo.dll mam inny problem. W programie Writer, po wybraniu Narzędzia → Opcje autokorekty i kliknięciu karty „Uzupełnianie wyrazów”, cały pakiet LibreOffice zawiesza się. Windows informuje, że przyczyną jest błąd w pliku mergedlo.dll. Więcej o tym w moim poście https://forum.openoffice.org/pl/forum/v ... f=8&t=3353.
PROŚBA. Możesz sprawdzić u siebie to „Uzupełnianie wyrazów” i odpowiedzieć pod tym moim postem w dziale Writer?
ApacheOpenoffice 4.0.1, Windows 7
tomangelo
Posty: 5
Rejestracja: pn wrz 28, 2015 4:11 pm

Re: Brakująca biblioteka mergedlo.dll po instalacji LibreOff

Post autor: tomangelo »

Potwierdzam, program zawiesza się na tej karcie.
OpenOffice 3.1 na Windows Vista
Pimar
Posty: 27
Rejestracja: wt mar 23, 2010 3:50 pm

Re: Brakująca biblioteka mergedlo.dll po instalacji LibreOff

Post autor: Pimar »

Dziękuję.
Do Jana_J: Kolejny użytkownik psioczy na błędy w mergedlo.dll !
ODPOWIEDZ