boczny pasek narzędzi. Jak wyrzucić

Problemy związane z instalacją, uruchamianiem i podstawową konfiguracją w specyficznych środowiskach
darspan@wp.pl
Posty: 2
Rejestracja: pt lut 27, 2015 7:49 pm

boczny pasek narzędzi. Jak wyrzucić

Post autor: darspan@wp.pl »

mój problem polega na tym, że nie mogę zlikwidować (ukryć) bocznego paska narzędzi na otwartych arkuszach, w tym na arkuszu kalkulacyjnym.
dariusz open office 4.1.1. na windows 7
Jan_J
Posty: 4557
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: boczny pasek narzędzi. Jak wyrzucić

Post autor: Jan_J »

Ma ci on taką listwę, za którą możesz go chwycić i poszerzyć albo zwęzić. W połowie wysokości na listwie jest „chropowaty” przycisk do ukrywania. Cały pasek wtedy nie zniknie, zostanie tylko rzeczona listwa z przyciskiem do „odkrycia”.

Ale jest też menu Widok z checkboxem [x] Panel boczny. Wyłącz po prostu.
JJ
LO (7.6) ∙ AOO (4.1) ∙ Python (3.11|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
darspan@wp.pl
Posty: 2
Rejestracja: pt lut 27, 2015 7:49 pm

Re: boczny pasek narzędzi. Jak wyrzucić

Post autor: darspan@wp.pl »

Już wykonałem. Dziękuję. Teraz walczę z korektą i chyba nie dam rady, bo nie słucha mnie. Otwieram <narzędzia> <pisownia> i okazuje się, że nie mam słownika chociaz jest zaznaczony <polski> ... ale tutaj, na forum, korekta działa, bo mam widoczne zaznaczenie błędy w "chociaz"
.. chyba szukam nie tam, gdzie powinienem?..
Pozdrawiam serdecznie i dziękuję Ci za te boczne paski a możesz jeszcze coś poradzić w tej nieszczęsnej dla mnie - pisowni?
dariusz open office 4.1.1. na windows 7
Jan_J
Posty: 4557
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: boczny pasek narzędzi. Jak wyrzucić

Post autor: Jan_J »

Jest to częsta przypadłość po aktualizacji z wersji wcześniejszych do AOO 4.1.1.

Sprawdź najpierw, czy Twój tekst ma ustawiony język polski jako język tekstu.

Jeżeli nie masz nic ważnego w konfiguracji prywatnej pakietu -- wyrzuć ją po prostu, sama się odbuduje w domyślnej formie. Ale jeżeli masz własne wpisy w słownikach, ważne opcje ustawień itp., lepiej zmień nazwę zamiast usuwać. Bodajże "c:\users\Ty\appdata\roaming\OpenOffice 4".
JJ
LO (7.6) ∙ AOO (4.1) ∙ Python (3.11|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
kintano
Posty: 2
Rejestracja: czw kwie 16, 2015 4:13 pm
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: boczny pasek narzędzi. Jak wyrzucić

Post autor: kintano »

Miałem ten sam problem z językiem - potwierdzam, że działa. Dzięki.
OpenOffice 4.1.1 Win 7
ODPOWIEDZ