[SOLVED] Kłopot z formułami i rozszerzeniami

Instalacja, konfiguracja i uruchamianie w systemach Windows
GAP
Posty: 2
Rejestracja: śr cze 04, 2014 12:46 pm

[SOLVED] Kłopot z formułami i rozszerzeniami

Post autor: GAP »

Dzień dobry,
Zacznę od tego, że podejrzewam, że mój kłopot ma związek z instalacją rozszerzenia - dlatego post umieszczam tutaj.
Jestem użytkownikiem OO od paru lat, dbam o to, żeby mieć ciągle aktualne wersje. Parę dni temu (wtedy była to wersja 4.0.1) zauważyłem, że nie mogę otwierać większości plików ODS. Kiedy tworzę nowy plik ODS i próbuję kliknąć "kreator funkcji", "funkcja" lub "suma" program po prostu się wywraca. Jeszcze kilka dni temu towarzyszył temu jakiś skomplikowany komunikat, w którego treści padała nazwa "numbertext-0.9.4.oxt" (teraz wywraca się już bez tego komunikatu). Ta nazwa to rozszerzenie, które zainstalowałem ponad rok temu, na starszej wersji programu (zamienia liczby na słowa). Jak dotąd działało bez zarzutu.
Kiedy chcę odinstalować to rozszerzenie (Narzędzia->Menedżer rozszerzeń) wyskakuje komunikat (w załączniku).
Dlatego kojarzę kwestię tego rozszerzenia z moim problemem. Nie wiem, jak je odinstalować - reinstalacja, deinstalacja, instalacja starszej wersji - wszystko zawodzi.
PS - czasowo kojarzę to z instalacją programu BLENDER - może to ma jakiś związek...?
:crazy: :crazy: :crazy:
Bardzo proszę o pomoc, jestem bezradny.
Załączniki
Komunikat
Komunikat
Ostatnio zmieniony czw cze 05, 2014 10:32 am przez GAP, łącznie zmieniany 2 razy.
OpenOffice 4.1.0 Windows 7 Home
GAP
Posty: 2
Rejestracja: śr cze 04, 2014 12:46 pm

Re: Kłopot z formułami i rozszerzeniami

Post autor: GAP »

Problem rozwiązany.
Oprócz deinstalacji, fizycznie usunąłem foldery OpenOffice z Program Files oraz z AppData/Roaming.
Po kolejnej instalacji wszystko już działa, rozszerzenie numbertext również.
OpenOffice 4.1.0 Windows 7 Home
ODPOWIEDZ