Jak pobrać Open OFFICE w języku Polskim!

Instalacja, konfiguracja i uruchamianie w systemach Windows
Victotia
Posty: 3
Rejestracja: pt lip 13, 2012 12:31 pm

Jak pobrać Open OFFICE w języku Polskim!

Post autor: Victotia »

Pobrałam Open Office .org 3.4.!Lecz nie było tam przetłumaczenia na język Polski.Czy ktoś wie jak go pobrać w języku Polskim.(Mam Winows Vista!)Więc mam go po angielsku ,ale nie rozumiem go.Czy jest jeszcze gdzieś ten program w języku Polskim (po zainstalowaniu).Bardzo Proszę o Pomoc!
OpenOffice 3.1 na Windows Vista
Jan_J
Posty: 4557
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak pobrać Open OFFICE w języku Polskim!

Post autor: Jan_J »

Witaj na forum.

OpenOffice.org już nie ma. to znaczy, nie powstają nowe wersje.

Pakiet Apache OpenOffice 3.4. nie ma polskiej wersji językowej. Co prawda da się go spolonizować za pomocą dodatków polonizacyjnych pakietu OOo 3.3., ale wymaga to pewnych niestandardowych zabiegów, a z wydaniem kolejnej wersji może się okazać, że już się nie da. Dopóki do zespołu nie dołączy ktoś, kto się zaopiekuje polonizacją, nie ma co na nią liczyć.

Pakiet LibreOffice (3.5.5, wkrótce 3.6) ma wersję polską. Możesz ją pobrać z http://www.libreoffice.org/download. Na razie oba pakiety są zbliżone do siebie, nie jest jednak jasne, w jakim kierunku potoczą się sprawy.

Na forum wspieramy użytkowników obu tych gałęzi, a także wszystkiego, co wywodzi się z OOo. Oraz formatu OpenDocument jako takiego.
JJ
LO (7.6) ∙ AOO (4.1) ∙ Python (3.11|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
Victotia
Posty: 3
Rejestracja: pt lip 13, 2012 12:31 pm

Re: Jak pobrać Open OFFICE w języku Polskim!

Post autor: Victotia »

To co Pan mi podał ,ok to pobiore i zobacze czy mi lepiej pasuje!Ale gdy to bede instalowac (to od pana), a To co mam zainstalowane w wersji english -to mam je odinstalować?
OpenOffice 3.1 na Windows Vista
Awatar użytkownika
quest-88
Posty: 1105
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 8:12 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Jak pobrać Open OFFICE w języku Polskim!

Post autor: quest-88 »

Tak. Usuń OpenOffice.org zanim zainstalujesz LibreOffice.
Standardowa diagnostyka rozwiązuje 90% problemów typu "wcześniej działało, ale już nie działa".
Przepis na LibreOffice
Uzyskałeś pomoc? Poinformuj innych o sprawdzonym rozwiązaniu i podziękuj. Dodaj [SOLVED] w tytule.
Jan_J
Posty: 4557
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak pobrać Open OFFICE w języku Polskim!

Post autor: Jan_J »

Victotia pisze:[...], a To co mam zainstalowane w wersji english -to mam je odinstalować?
Formalnego wymogu nie ma, bo są to odrębne pakiety, instalują się w osobnych katalogach i korzystają z własnych wpisach w konfiguracji systemu.
Ale z chwilą, kiedy decydujemy się na jeden z nich, drugi przestaje być potrzebny. Łatwiej żyć, kiedy się odinstaluje, chyba że dobrze wiemy co robimy i po co.
JJ
LO (7.6) ∙ AOO (4.1) ∙ Python (3.11|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
Victotia
Posty: 3
Rejestracja: pt lip 13, 2012 12:31 pm

Re: Jak pobrać Open OFFICE w języku Polskim!

Post autor: Victotia »

Bardzo dziękuje za pomoc.O ta wersje mi chodziło. Dziękuję ! :)
OpenOffice 3.1 na Windows Vista
covo
Posty: 13
Rejestracja: pt sty 31, 2014 7:59 pm

Re: Jak pobrać Open OFFICE w języku Polskim!

Post autor: covo »

Victotia pisze:Bardzo dziękuje za pomoc.O ta wersje mi chodziło. Dziękuję ! :)
natomiast Apache OO portable w wersji polskiej jakims cudem mam zawsze stad:
http://portableappz.blogspot.com/search?q=apache
wybralem apache,a nie libre - apache jest o kilkaset MB lzejsze, poza tym apache pobiera dla "kolorystyki" pakietu ustawienia kolorystyczne systemowe windows, a wiec jesli ktos nie za bardzo lubi w systemie kolor bialy i ma to zmienione, to automatem przenosi sie to na apache, ale juz nie na libre - tam trzeba to mozolnie dokonfigurowac.

ps. po czasie: okazalo (mi sie), ze apache jest faktycznie o kilkaset MB lzejsze,ale to tylko dlatego, ze pl wersja jest tylko pl wersja, bez plikow jezykowych dla innych wersji (do wyboru)
Ostatnio zmieniony ndz lut 16, 2014 11:45 pm przez covo, łącznie zmieniany 1 raz.
openoffice 4.1
evang
Posty: 1
Rejestracja: ndz lut 16, 2014 4:28 pm
Kontakt:

Re: Jak pobrać Open OFFICE w języku Polskim!

Post autor: evang »

Dziękuje za odnośnik, szukałem go i miałem własnie pobrać.
Panowie, całe studia i w pracy pracuje na excelu. Pliki UTF-16 bit lepiej będa czytane na libre czy office? Wazna sprawa bo pracuje z narzedzami ktore to wykorzystują.
OpenOffice 3.1 na Windows Vista [dekoracje]
ODPOWIEDZ