A duplex nyomtatás nem támogatott?

Ha bizonytalan vagy itt kezdd!
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

A duplex nyomtatás nem támogatott?

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Egy kérdés FCsabitól a Hírek oldalról:
http://libreoffice.hu/2015/06/23/libreo ... /#comments
A duplex nyomtatás tényleg nem támogatott, vagy csak én nem találom? (verzió: LibreOffice 4.4.3.2)
Első válaszom:
Gond nélkül nyomtatok Brother lézernyomtatóval (valódi) kétoldalas módban. (Tehát nem a “felét kinyomtatom, fordítva visszateszem a köteget…” módszerrel, hanem a nyomtató fordítja meg a papírokat. De a funkció beállítását a LibreOffice-ban megjelenő, de alapvetően a nyomtató-drájverhez tartozó – annak részét képező – beállítólepon tudom elvégezni.)
Ugyanígy működik a cégnél a LO4.2.8-ban a Canon nyomtatónkkal. Ha a régi egyoldalas tintasugarasra váltom a dokumentum nyomtatóját, akkor természetesen a beállítólap is megváltozik – és az már természetesen nem tartalmaz kétoldalas opciót.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: A duplex nyomtatás nem támogatott?

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

FCsabi reagálása:
Köszönöm, de oda regisztrálni kellene, egyelőre nem tervezem.
Azt reméltem, hogy van egy egyszerű megoldása a duplexes nyomtatásnak. Jelenleg úgy oldom meg, hogy pdf-et készítek, majd acrobat readerrel kinyomtatom. Ekkor csak egyetlen opciót kell bepipálni, és már mehet is a nyomtatás. Nem kell a nyomtató beállításaival bibelődni. Meglep, hogy egy ilyen nagy tudású program nem támogatja ezt a funkciót.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: A duplex nyomtatás nem támogatott?

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

"Nem kell a nyomtató beállításaival bibelődni. Meglep, hogy egy ilyen nagy tudású program nem támogatja ezt a funkciót."
Nem kell ezzel "bíbelődnöm": a nyomtató-drájverben alapértelmezettre állítottam a kétoldalas nyomtatást, így amit arra a nyomtatóra küldök (bármilyen programból) az alapvetően mind kétoldalas lesz. Persze, ha akarok akkor egyedi esetekben eltérhetek ettől a beállítástól.

Egyébként a Canon beállítólapja így néz ki nálam a LibreOffice-ban:
Fájl - Nyomtatóbeállítások - Canon... - Tulajdonságok:
Kétoldalas.png

MINDEN fajta gyártó mindenféle NYOMTATÓjának MINDEN BEÁLLÍTÁSi paraméterét nem ismerheti és nem kezelheti a LibreOffice önállóan, és közvetlenül ezért van ez a
"
- lekérdezem a drájvertől a tulajdonságokat,
- megjelenítem azokat a LO-ban,
- lehetőséget adok a Felhasználónak a változtatásra
- elküldöm a változást a drájvernek"


típusú megoldás, ahogy azt "illik" csinálni efféle bonyolult rendszerekben...
Így viszont válogathatok a Drájverben előre beállított nyomtatási profilok közül, vagy egy menetre bármelyiket tetszésem szerint módosíthatom.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: A duplex nyomtatás nem támogatott?

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

FCsabi:
Kedves Tibor! Köszönöm a fáradozásodat, de a duplex nyomtatásnak ez a módja előttem is ismert. Nem akarom tovább itt “ilyen kérdések”-el elvenni mások elől a helyet, de a fórumra írt záró mondatodra (“MINDEN fajta gyártó mindenféle NYOMTATÓjának MINDEN BEÁLLÍTÁSi paraméterét nem ismerheti és nem kezelheti a LibreOffice önállóan”) annyit reagálnék, hogy pl: az Acrobat Readerről sem feltételezhető, hogy minden létező nyomtatóra felkészítették, mégis egyetlen pipálható opcióval elintézi a duplex nyomtatás kérdését.
Ettől függetlenül köszönöm, hogy válaszoddal megtiszteltél!
Akkor eddig elbeszéltünk egymás mellett:
Duplex (full duplex) nyomtatásra csakis az arra alkalmas nyomtatók képesek. Egy PC-n futó szoftver ezt nem képes megvalósítani, csak vezérelni a rendelkezésre álló tulajdonságokat, funkciókat..

A valódi félduplex nyomtatást is a nyomtató intézi, vezérli - ily módon:
Az eredeti, natív sorrendben elküldi a szerkesztőszoftver a nyomtatónak a dokumentum lapjait és oldalait, és a nyomtató kiválogatja, hogy a memóriájából először csak a páratlan oldalak nyomtatódjanak ki, majd jelzi, hogy tedd be vissza a lapokat fordítva, és aztán rányomtatja ugyanazon lapok másik oldalára a páros oldalakat.

A szoftveres-félduplex nyomtatás:
Amelyik nyomtató nem tud semmiféle előbb említett extrát végrehajtani, csupán 1-től "n"-ig kinyomtatja, amit küldenek neki a programok azoknál a nyomtató szoftverekkel meg lehet valósítani szoftveres félduplex nyomtatást. Ilyenkor a szerkesztő program (esetünkben az Open/LibreOffice) kimeneti funkciójának kell intézni, vezérelni, hogy először a páratlan oldalak nyomtatódjanak; jelezni, hogy tedd vissza a lapokat megfordítva, aztán elküldeni a páros oldalakat a nyomtatónak.

Ha (most már) jól értem, akkor te ezt a legutóbbi megoldást keresed az Open/LibreOffice-ban.
Ennélfogva a nyitó kérdésedre a válasz:
A duplex nyomtatás nem támogatott?
De, támogatja a "Full duplex" nyomtatók és a "Valódi félduplex" nyomtatók vezérlését.

A "Szoftveres félduplex" nyomtatást valószínűleg így tudod beállítani (soha nem használtam):
szoftveres félduplex.png
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
FCsabi
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2015. június 25., csütörtök 21:43

Re: A duplex nyomtatás nem támogatott?

Hozzászólás Szerző: FCsabi »

A fenti felsorolás alapján a "Duplex (full duplex) nyomtatásra" gondoltam, ahol "csakis az arra alkalmas nyomtatók képesek. Egy PC-n futó szoftver ezt nem képes megvalósítani, csak vezérelni a rendelkezésre álló tulajdonságokat, funkciókat."
LibreOffice 4.4.3.2
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: A duplex nyomtatás nem támogatott?

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

No, azt pedig tényleg tudja...
Az általam használt másik "Full duplex" nyomtató (Brother DCP 7065DN) az alábbi képen látható módon állítható be a LibreOffice-ból.
Ha erre gondoltál, de gyorsabban, egyszerűbben elérhető beállítógombot keresel, akkor az (valószínűleg) tényleg nincs, de majdnem biztosan amiatt, hogy minden nyomtató másféle parancsot vár ugyanarra a funkcióra, és emiatt jobb ezt rábízni a nyomtató-drájver által szolgáltatott párbeszédelemekre.
Két oldalas Brother.png
Mint azt láthatod, sokféle profil közül választhatok, amiket az igények szerint változtathatok, szerkeszthetek is. Felbontást, Duplex nyomtatást, Toner/tinta kímélő üzemmódokat, stb. tudok a legkülönbözőbb kombinációkban beállítani. Erre írtam azt, hogy minden nyomtatófajta minden beállítási metódusát és profiljait, profilkezelő eljárásait nem menedzselheti a LibreOffice, csak felhasználói felületet biztosítja ehhez a drájveren keresztül.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
FCsabi
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2015. június 25., csütörtök 21:43

Re: A duplex nyomtatás nem támogatott?

Hozzászólás Szerző: FCsabi »

"No, azt pedig tényleg tudja..."

Ha így nézzük, akkor bármelyik szoftver tudja. Ez így azonban nem igaz, ez a nyomtató driver megoldása. Mennyivel elegánsabb pl: az Acrobat Readeré (már szégyellem, mennyiszer említettem, pedig nem a szívem csücske).

Csatoltam egy képet arról, hogy mire gondolok, remélem meg fog jelenni. A kép alsó harmadában látható, a "nyomtatás a papír mindkét oldalára" opció. Csak olyan nyomtató választása esetén jelenik meg, amelyik fizikailag tudja a duplexet.
Csatolmányok
Clipboard01.jpg
LibreOffice 4.4.3.2
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: A duplex nyomtatás nem támogatott?

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Ehhez az állapothoz képest csak három plusz kattintás kell (ha egyedileg állítod be minden esetben a kétoldalas opciót)
Ha viszont a dokumentumhoz rendeled a beállítást, akkor MINDEN nyomtatásnál úgy fog történni a dolog ezzel a dokumentummal (a Print ikon megnyomásánál is).
Ha pedig a nyomtató alapbeállításainál (a drájverben) állítod be a kétoldalas nyomtatást, akkor (a felülbírálásáig) minden programból minden dokumentumot kétoldalasan fogsz automatikusan nyomtatni.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
FCsabi
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2015. június 25., csütörtök 21:43

Re: A duplex nyomtatás nem támogatott?

Hozzászólás Szerző: FCsabi »

Zizi64 írta:Ehhez az állapothoz képest csak három plusz kattintás kell (ha egyedileg állítod be minden esetben a kétoldalas opciót)
Ha viszont a dokumentumhoz rendeled a beállítást, akkor MINDEN nyomtatásnál úgy fog történni a dolog ezzel a dokumentummal (a Print ikon megnyomásánál is).
Ha pedig a nyomtató alapbeállításainál (a drájverben) állítod be a kétoldalas nyomtatást, akkor (a felülbírálásáig) minden programból minden dokumentumot kétoldalasan fogsz automatikusan nyomtatni.
Nos szépen összefoglaltad, hogy mi a bajom ezzel az egésszel.

1.) "Ehhez az állapothoz képest csak három plusz kattintás kell"
Ha van egyszerűbb módszer, miért kell bonyolultan megoldani valamit?

2.) "Ha viszont a dokumentumhoz rendeled a beállítást, akkor MINDEN nyomtatásnál úgy fog történni a dolog ezzel a dokumentummal"
Ám nem biztos, hogy mindig duplexben akarom nyomtatni a dokumentumot!

3.) "Ha pedig a nyomtató alapbeállításainál (a drájverben) állítod be a kétoldalas nyomtatást, akkor (a felülbírálásáig) minden programból minden dokumentumot kétoldalasan fogsz automatikusan nyomtatni."
Ez világos, de mi köze van ennek a LibreOffice-hoz?
LibreOffice 4.4.3.2
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: A duplex nyomtatás nem támogatott?

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Ha így nézzük, akkor bármelyik szoftver tudja. Ez így azonban nem igaz, ez a nyomtató driver megoldása. Mennyivel elegánsabb pl: az Acrobat Readeré (már szégyellem, mennyiszer említettem, pedig nem a szívem csücske).
Természetesen ez a nyomtató, és a drájver megoldása. De az Acrobat readeré is azon alapszik! Hiszen csak akkor tudja bekapcsolni a kétoldalas nyomtatást, ha a nyomtató azt felkínálja neki. Az, hogy egy szinttel "kijjebb" is elérhető ez a funkció - egy jelülőnégyzet formájában -, az tényleg különbség a két program között.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: A duplex nyomtatás nem támogatott?

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Ha van egyszerűbb módszer, miért kell bonyolultan megoldani valamit?
Ez nem bonyolultabb, hanem egyszerűbb megoldás. Hiszen amit a nyomtató drájver felkínál, azt a legegyszerűbb implementálni egy programba, és legegyszerűbb kezelni is, hiszen ugyanabban a formában látod a beállítani valókat MINDEN programban, ha ezt a megoldást alkalmazza minden szoftver fejlesztője. Az egyedi megoldások BIZTOSAN nem fognak ugyanúgy kinézni és ugyanúgy működni.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: A duplex nyomtatás nem támogatott?

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Ám nem biztos, hogy mindig duplexben akarom nyomtatni a dokumentumot!
Hát akkor azt az állapotot rendeled a dokumentumhoz, amelyiket gyakrabban fogod használni - egyedileg meg bármikor felülbírálható a beállítás.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: A duplex nyomtatás nem támogatott?

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Ez világos, de mi köze van ennek a LibreOffice-hoz?
Mi a köze az operációs rendszernek a LibreOffice-hoz?
Mi a köze az E-mail kliensnek a LibreOffice-hoz?
Mi a köze a telepített betűtípusoknak a LibreOffice-hoz?
Mi a köze a nyomtatónak a LibreOffice-hoz?

Csak annyi, hogy ezek alkotják a program környezetét, ebben kell működnie, ezekhez kapcsolódik ezer szállal. De nem minden dolgot a LibreOffice-nek kell megoldania, csak együtt kell működnie a többi szoftverrel.

Nem kell futnia a LibreOffice-nak egy operációs rendszer nélküli gépen, vagy DOS alatt.
Nem kell E-mai klienst tartalmaznia a LibreOffice-nak, csak együtt kell működnie mondjuk a Thunderbirddel.
Nem a LibreOffice-nak kell megrajzolnia a betűtípusok alakját, csak be kell tudnia ágyazni a már létező betűtípusokat.
Nem kell a LibreOffice-nak minden fajta nyomtatót a legapróbb részletekig közvetlenül vezérelnie, csak tartson kapcsolatot a nyomtató drájverével.

(Az talán a DOS korszakban volt utoljára, hogy MINDEN programnak saját magának kellett gondoskodnia az összes hardverelem közvetlen vezérléséről)
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
FCsabi
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2015. június 25., csütörtök 21:43

Re: A duplex nyomtatás nem támogatott?

Hozzászólás Szerző: FCsabi »

Köszönöm mégegyszer, hogy időt szakítottál rám.
Végül is választ kaptam a kérdésemre.
LibreOffice 4.4.3.2
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: A duplex nyomtatás nem támogatott?

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Most már kifejezetten kíváncsi lettem, megnéztem néhány szoftveremet (én Foxit Readert használok a pdf-ekhez, MuseScore-t zeneszerkesztéshez, stb...), de szinte mindenhol a nyomtatódrájver által szolgáltatott, az adott programban felugró lapon lehet beállítani a kétoldalas nyomtatást, és nem az adott program saját felületén.
A Mozilla FireFox sem kínál fel kétoldalas nyomtatási lehetőséget a saját nyomtatási paneljén, ott is be kell lépni a drájver beállítópaneljére.

Az OpenOffice sem...
(Keresem még azokat a programjaimat, aminél egyáltalán értelme van a kétoldalas nyomtatásnak...)
...A GIMP sem, de annál nincs is értelme...
A munkahelyemen a többoldalnyi létradiagramot létrehozó PLC programozó szoftverek sem kínálnak fel közvetlen kétoldalas nyomtatási lehetőséget.
A Google Chrome nálam telepített verziója (eddigi első kivételként - na jó, második, mert te meg az Adobe Readerben láttad) felkínálja.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
FCsabi
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2015. június 25., csütörtök 21:43

Re: A duplex nyomtatás nem támogatott?

Hozzászólás Szerző: FCsabi »

Zizi64 írta:Most már kifejezetten kíváncsi lettem, megnéztem néhány szoftveremet (én Foxit Readert használok a pdf-ekhez, MuseScore-t zeneszerkesztéshez, stb...), de szinte mindenhol a nyomtatódrájver által szolgáltatott, az adott programban felugró lapon lehet beállítani a kétoldalas nyomtatást, és nem az adott program saját felületén.
A Mozilla FireFox sem kínál fel kétoldalas nyomtatási lehetőséget a saját nyomtatási paneljén, ott is be kell lépni a drájver beállítópaneljére.

Az OpenOffice sem...
(Keresem még azokat a programjaimat, aminél egyáltalán értelme van a kétoldalas nyomtatásnak...)
...A GIMP sem, de annál nincs is értelme...
A munkahelyemen a többoldalnyi létradiagramot létrehozó PLC programozó szoftverek sem kínálnak fel közvetlen kétoldalas nyomtatási lehetőséget.
A Google Chrome nálam telepített verziója (eddigi első kivételként - na jó, második, mert te meg az Adobe Readerben láttad) felkínálja.

Már elnézést, de ennek a felsorolásnak nincs értelme. Attól, hogy rengeteg minden nem támogatja, számomra nem sokat mond. A lényeg, hogy a dolog megoldható (hiszen a kivételek ezt mutatják), és egy olyan szoftvertől, amelynek fő funkciója a dokumentumok papírra történő nyomtatása, logikus is lenne ennek a funkciónak a támogatása.
LibreOffice 4.4.3.2
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: A duplex nyomtatás nem támogatott?

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

logikus is lenne ennek a funkciónak a támogatása.
De abban már megegyeztünk, hogy támogatja.

Hiszen "be tudja hívni" a drájver beállítófelületét, és az ott elvégzett változtatások rendben érvényesülnek is, sőt a különböző beállítások dokumentumonkénti tárolásra is ad lehetőséget a LibreOffice.
Te most azt hiányolod, hogy a nyomtatók gyártói által (remélhetőleg) rendesen megírt beállítófelületet miért nem cincálja szét a LibreOffice, és miért nem helyezi el teljesen máshova annak egy-egy vezérlőelemét...
...Azért nem teszi, mert nincs értelme. Legalábbis én nem látom értelmét.

Pont azt az egy "Kétoldalas nyomtatás" checkboxot szerintem butaság és fölösleges dolog lenne külön kitenni. Ha meg minden funkciót ki akarnának rakni (egyetlen beállítási szinttel) "kijjebbre" (a LibreOffice szintjére) a fejlesztők, akkor ismerniük kellene az összes régi és új fajta nyomtató összes beállítási lehetőségét, azokhoz társított parancsok formátumát és paramétereit, és azokat egyenként le kellene kezelni.

Valami módon ezeket a beállításokat (az én nyomtatóim esetén) mégis el tudja menteni a dokumentumokba(?) a LO, hiszen amikor újra megnyitok olyan dokumentumokat, amelyekben előzőleg változtattam a nyomtatóbeállításon, azok "emlékeznek" a legkülönbözőbb változtatásokra is.
Valószínűleg egyébként az újabb nyomtatóknak a beállító parancsai tálán már egységesebbek (sajnos én nem ismerek erre vonatkozó szabványt) de a régebbieknél igen nagy kavarodás lenne az általad igényelt dologból.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
FCsabi
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2015. június 25., csütörtök 21:43

Re: A duplex nyomtatás nem támogatott?

Hozzászólás Szerző: FCsabi »

De abban már megegyeztünk, hogy támogatja.
Nem, nem egyeztünk meg, de lényegtelen.
Te most azt hiányolod, hogy a nyomtatók gyártói által (remélhetőleg) rendesen megírt beállítófelületet miért nem cincálja szét a LibreOffice...
Ó nem, cincálni semmiképp!!!
Pont azt az egy "Kétoldalas nyomtatás" checkboxot szerintem butaság és fölösleges dolog lenne külön kitenni.
Másképp látjuk a világot.
LibreOffice 4.4.3.2
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: A duplex nyomtatás nem támogatott?

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

De abban már megegyeztünk, hogy támogatja.
Nem, nem egyeztünk meg, de lényegtelen.

Idézek magamtól és tőled:
Az általam használt másik "Full duplex" nyomtató (Brother DCP 7065DN) az alábbi képen látható módon állítható be a LibreOffice-ból.
Kedves Tibor! Köszönöm a fáradozásodat, de a duplex nyomtatásnak ez a módja előttem is ismert.
Ez számomra azt jelenti: TUDSZ arról, hogy KÉPES kezelni a dolgot a LibreOffice - legfeljebb nem pont úgy, ahogy azt te elvárnád.

Fejlesztési ötleteket a fejlesztők felé tudsz továbbítani (például a hibabejelentő oldalakon), mert itt ezen a Felhasználói fórumon mi többségében felhasználók vagyunk jelen.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
FCsabi
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2015. június 25., csütörtök 21:43

Re: A duplex nyomtatás nem támogatott?

Hozzászólás Szerző: FCsabi »

Megismétlem: másképp látjuk a világot.

Az utolsó mondatodra pedig annyit fűznék hozzá, hogy a Te kérésedre jöttem ide a fórumra, most meg mintha az lenne a gond, hogy itt vagyok.

A Libre híreinél egy rövid kérdést tettem fel, nem gondoltam volna hogy ekkora lavinát indítok el.
A választ a kérdésemre végül is megkaptam, és a lényeg végül is ez.
LibreOffice 4.4.3.2
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: A duplex nyomtatás nem támogatott?

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Szó nincs arról, hogy baj lenne, hogy itt vagy, és hogy megbeszéljük a dolgokat.

Kerestél egy létező funkciót a LibreOffice-ban, csak nem a megfelelő felületen tetted ezt. A Hírek rovat arra van, hogy hírt adjon az újdonságokról. Valóban szoktak ott visszajelezni az aktuális újdonságokkal kapcsolatban, de ez esetben még csak nem is a hírhez kapcsolódott a kérdésed, ezért próbáltalak ide irányítani.
...És mert itt több a lehetőség az egyértelmű adatközléshez (csatolmányok lehetősége, akárhány válasz-szint létrehozható, kereshetők régebbi topikokban a hasonló problémák, stb)...

Itt más - hozzád hasonló - felhasználók válaszolnak neked - köztük én is.

Ha pontosan teszed fel a kérdésedet - már ha tudja valaki -, akkor pontosan arra a kérdésedre fogod megkapni a választ - legalábbis erre törekszik mindegyik önkéntes.

A kérdést úgy vetetted fel, hogy:
A duplex nyomtatás tényleg nem támogatott, vagy csak én nem találom? (verzió: 4.4.3.2)
Erre az egyértelmű válasz: támogatja - a nyomtatódrájveren keresztül, és két képen is mutattam, hogy hol találod adott típusú nyomtató esetén a funkció beállításait.

Azt itt mi nem tudjuk elintézni, hogy most/a közeljövőben/bármikor a jövőben az általad kért, kicsinek tűnő változtatás belekerüljön a program kódjába. Ez ügyben a fejlesztőkhöz kell fordulnod a megfelelő internetes felületen keresztül.
Ez tehát csak egy hasznosítható INFORMÁCIÓ volt a részemről, és nem elküldeni akartalak innen.
Ha így érezted, akkor elnézést kérek.

Valóban nem vagyunk egyformák, máshogy gondolkozunk egy-egy program funkcióiról és a szükséges, megkívánt fejlesztési irányokról (és még hányan vannak akik ettől jóval vadabb ötleteket, kívánságokat hoznak ide, vagy más fórumokra...), és ez rendben is van így, mert a nyílt forráskódú programok csak aktív felhasználói részvétellel (teszteléssel, visszajelzésekkel) képes valóban fejlődni. Viszont ezek a visszajelzések általában csapongóak, egy probléma egyetlen részletére koncentrálnak csupán - azaz: nincs a felhasználóknak igazi rálátása a program(ok) szerkezetére (nekem sincs, csak információ morzsákat gyűjtöttem ezidáig össze).
Így aztán gyakran előfordul, hogy egy-egy felhasználó azt gondolja, hogy "csak oda kell tenni egy checkbox-ot, és beírni a kódba EGY parancssort". Ez a legritkább esetben van így. Egy ilyen apró változtatás is képes messzire mutató hatásokat kifejteni a program használhatóságára - és nem pozitív irányban.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése